Opinie uczestników

Poniżej zamieszczamy opinie uczestników o kursie, który odbył się w 2015 roku w Bedoniu:

1) Kurs bardzo przydatny, zawsze już inaczej patrzę na niektóre rzeczy, do tego poszerzyłam swoją wiedzę w istotnych dziedzinach.

2) Mimo iż posiadam zaświadczenie dotyczące ukończenia kursu, był to dla mnie czas odnowy i rekolekcji, cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w tych spotkaniach.

3) Kurs bardzo przydatny, uważam, że wszystkie osoby planujące małżeństwo powinny uczestniczyć w takich spotkaniach. Pomagają spojrzeć na przyszłe małżeństwo w zupełnie inny sposób.

4) Myślę, że kursy dostarczyły nam wyczerpujących informacji na temat małżeństw, rodziny a także ich związków  z Pan Bogiem i Kościołem.

5) To nie był czas stracony, dowiedziałam się dużo o sobie i narzeczonym, utwierdzałam się w przekonaniu ze małżeństwo to wielka odpowiedzialność i wyzwanie, aby było zgodne i trwałe, aby Pan Bóg w nim był.

6) Bardzo przydatne. Pierwsza myśl była za dużo za długo, ale teraz myślę, że potrzebne nam były te spotkania.

7) Przybliżyliśmy się do Pana Boga.

8) Wszystko w porządku, większość mi się podobało. Tylko tyle co za wiele było o NPR,  ale ………..takie ……….. ………… tematy.  (pismo nie rozczytane)

9) Ogólnie, uważam, że takie spotkania są bardzo ważne i istotne. Można było się wiele nauczyć i spokornieć. Choć przyznam szczerze, że miałem szczęście właściwie wszystko usłyszeć i zobaczyć i doświadczyć na przykładzie życia  Ś.P. Dziadków, co wcale nie świadczy, że te spotkania były mi niekoniecznie potrzebne, bo człowiek jest istotą, która bardzo często zapomina o rzeczach najistotniejszych w życiu . Te spotkania mi to uświadomiły.

10) Kurs bardzo obrazowy pokazujący jak ma wyglądać życie w małżeństwie.

11) Najważniejszą refleksją  jest to, że tajemnicą zgodności i wytrwałości we wspólnym małżeństwie jest Bóg.

12) Kurs uświadomił nam pewne sytuacje, zwrócił nam uwagę na niektóre rzeczy. Uważam, że dobrze, że  trafiliśmy na ten kurs, aczkolwiek czasami zbytnio się dłużył.

13) Bardzo dobrze, że oprócz poważnych spraw były wplatane informacje przekazywane w luźnej formie, filmy części humorystyczne. Zachęcanie i nauka naturalnych metod planowania rodziny  –w  przystępny sposób przekazywana wiedza.

14) Jestem mile zaskoczona lekkością naszych prowadzących.

15) Było sympatycznie, miło, lecz za długie spotkania.

16) Uważam, że kurs jest potrzebny każdej parze, która chce zawrzeć  sakrament małżeński, ponieważ dobrze przygotowuje do takiego sakramentu. Można poprawić relacje między narzeczonymi, które i tak były dobre.

17) Za wiele spotkań.

18) Bardzo dziękuję za ten czas to cenne doświadczenie, ale za dużo tych spotkań. Wielkie dzięki za czas poświęcony nam przez Panów, za serce włożone w to co panowie robili dla narzeczonych. Myślę, że robią Panowie kawał dobrej roboty, jednakże to chyba jeszcze nie bardzo zachęciło mnie, by chodzić na nie dalej.

19) Dużo można było dowiedzieć się o sobie, o swoim związku i o partnerze.

20) Miła atmosfera, sympatyczni prowadzący.

21) Początek zapowiadał się bardzo stresująco. Lecz z każdym spotkaniem nabieraliśmy dzięki wam większej odwagi. Dzięki wam poruszyliśmy tematy dla nas nieistotne ( które „ niby” nas nie dotyczą).

22) Kurs był przydatny wiele rzeczy było dla mnie nowych, trochę lepiej poznałam mojego narzeczonego i trochę inaczej spojrzałam na swoją relację z Bogiem.